Šmejdi využívají neznalost seniorů na internetu
Starší lidé se stále více orientují v online světě a využívají internet prakticky denně. Ne vždy jsou však seznámeni se všemi nástrahami, které tento virtuální svět skrývá. Toho obratně využívají šmejdi, kteří staré dobré předváděcí akce vyměnili za emaily a skryté podmínky na internetových stránkách.
V internetovém prostředí si uživatelé musí dávat pozor na mnoho nástrah. Jednou z nich jsou i různé taktiky šmejdů, kteří se pomocí online světa snaží okrádat zejména starší ročníky. Pozor byste si tak vždy měli dát na jakékoli podmínky, které musíte odsouhlasit. I nevinně vypadající zasílání novinek na konkrétní téma může mít ukrytou kličku, která vás bude stát peníze.
Tato taktika spočívá v tom, že se uživatel přihlásí například k odběru článků, které mu později pravidelně chodí na emailovou adresu. Během registrace si už však nemusí všimnou, že tato služba je placená a později pak může být nepříjemně překvapen příchozími fakturami.
Cílí na soucit
Čtete také
Další velice oblíbenou taktikou je zaměření se na city a empatii starších lidí. Ti se snaží instiktivně pomoci lidem v nouzi. Šmejdi proto zejména na emailové adresy zasílají žádosti o pomoc, zakládají falešné charitativní projekty a vyvíjí na příjemce emailu silný citový nátlak. Pokud vám však podobný email přijde, vždy si pečlivě ověřte, zda nejde o podvod.
V prostředí internetu byste se proto měli pohybovat velmi opatrně. Vždy pečlivě čtěte veškeré podmínky, které odsouhlasíte a pečlivě si chraňte svá hesla. Pokud se vám některý požadavek bude zdát podezřelý, vždy si jej ověřte z více nezávislých zdrojů. Přestože je internet dobrým sluhou, může se bohužel stát i velmi zlým pánem.
Zdroj foto: Pixabay.com
Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!
Podobné články
Jaké změny přinese důchodová reforma? - číst více »
Až 300 milionů korun by měla stát digitalizace důchodů - číst více »
Jít do důchodu až příští rok se podle experta vyplatí - číst více »
Sdílejte tento článek na Facebooku.