Jaké méně známé bylinky pomohou s imunitou?
Sychravé počasí a zima se hlásí o slovo, a proto je třeba více myslet na své zdraví. Níže se dočtete, jakými bylinkami můžete podle webu Novinky.cz podpořit imunitu a užít si i chladnější období bez zdravotních problému.
Obsah tohoto článku
Lékořice na dýchací cesty
Lékořice neléčí jen lásku. Může být velmi cenným pomocníkem při zvyšování obranyschopnosti a při očistě dýchacích cest zbytkových od hlenů při nachlazení či jiných nemocech dýchacího ústrojí.Lékořice lysá je totiž zásobárnou triterpenových saponinů, flavonoidů, kumarinů a polysacharidů. Dokáže rovněž posílit naši odolnost vůči stresu. Pozor ale na vysoký tlak, tady lékořice vhodná není. Také by se neměla užívat více než dva týdny v kuse, protože zadržuje vodu v těle a může způsobovat otoky, případně při předávkování bolest hlavy a nevolnost.
Kozinec proti stresu
Čtete také
I když nejde o známou bylinu, užívání kozince blanitého zvyšuje produkci interferonu, který má přímý vliv na aktivaci imunitních buněk. Kořen má velmi silný imunomodulační účinek. V čínské medicíně se díky své poměrné bezpečnosti užívá velice často pro podporu imunity malých dětí, kozinci se také říká ženšen mladých lidí. Nedoporučuje se užívat v kombinaci se šácholanem čínským (Magnolia officinalis) a slivoní mume (Prunus mume). Také není úplně vhodný pro lidi s hypertenzí.
Eleuterokok regeneruje
Eleuterokok přispívá k celkové regeneraci organismu. Lidová jména této skvělé byliny jsou čertův kořen či sibiřský ženšen. Především její kořenová část dokáže povzbudit, posílit, ochránit. Eleuterokok není vhodný pro lidi s velmi vysokým krevním tlakem a po infarktu myokardu. Hodně přecitlivělí lidé po něm mohou cítit mírné zhoršení svého emočního stavu.
Zdroj foto: Pixabay.com
Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!
Podobné články
Lék na Alzheimera částečně schválila Evropská agentura pro léčiva - číst více »
Průměrná délka života vzrostla o tři čtvrtě roku - číst více »
5 drobností, kterými můžete snížit riziko demence - číst více »
Sdílejte tento článek na Facebooku.