Jak se v zimě správně obléct
Přestože sněhu v tuzemsku letos zatím mnoho nenapadlo, zimu a mrazy pociťujeme poměrně často. Jak se v zimě správně obléct, aby nám nebyla zima? Základem jsou správné boty a také jednotlivé vrstvy!
Zima jde jako první od nohou a od hlavy. Máte-li v zimě nevhodné boty nebo ponožky, před chladem Vás neochrání ani nejteplejší bunda. Boty by měly být v první řadě kvalitní. Pořídit si můžete také o půl čísla větší, aby se do nich vtěsnaly tlustší ponožky. Zapomenout byste doma neměli ani čepici, šálu a rukavice.
Velice často se radí, mít na sobě více vrstev, Ani pět tlustých svetrů však nezaručí obranu před mrazy. Více nesprávných vrstev může způsobit dokonce opak. Těžké svetry na jednu stranu způsobí větší pocení a na druhou stranu nezabrání průniku chladu. Ideální jsou podle webu firstclass 3, maximálně 4 vrstvy.
Základem jsou správné vrstvy
Čtete také
Začínáme už spodním prádlem. Ve velkých zimách se nejlépe osvědčí bavlněné spodní prádlo. Na spodní vrstvu volme delší tílko nebo tričko, které nepoleze z kalhot. Toto oblečení musí tělo velmi dobře obepínat, aby neunikalo teplo.
Ženy ocení také teplé legíny, které zahřejí více než džíny. Experti doporučují vyšší do pasu, lépe chrání před prochladnutím. Zimní kabáty i bundy volme vždy trochu delší. Dámám se doporučují minimálně pod zadek. Navíc kabát by měl přesně padnout. Příliš volný profukuje a pod příliš těsný se nevejde tlustší svetr.
Vhodné materiály
V zimě byste měli zapomenout na umělé materiály. Naopak přírodní vlákna mají vynikající vlastnosti. Jedná se zejména o přirozené odvádění potu, termoregulační vlastnosti a vysokou hřejivost. Mezi nejvhodnější adepty patří kašmír, který je dražší, ale zahřeje a navíc působí luxusně.
Sáhnout můžete také po vlně, která je velmi odolným a kvalitním materiálem. Její největší předností je vysoká schopnost izolace. Kromě klasické vlny získávané ze srsti ovcí lze využít i vlnu alpaku. Ta je navíc hypoalergenní.
Zdroj foto: Pixabay.com
Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!
Podobné články
Lék na Alzheimera částečně schválila Evropská agentura pro léčiva - číst více »
Jaké méně známé bylinky pomohou s imunitou? - číst více »
Průměrná délka života vzrostla o tři čtvrtě roku - číst více »
Sdílejte tento článek na Facebooku.